Fotogalería: El Circuito Trail Valencia-Cajamar 
inicia su nueva temporada en Cofrentes

Los ganadores han sido Álex Campos y Sara Pérez, en sprinttrail, y Silvia Sarrión y Jesús Quiles, en trail.

Post també disponible en: Castellano

El Circuit Trail València-Cajamar (CTV) ha començat la seva novena edició amb un espectacular III Trail Castell de Cofrents, en el qual s’ha pogut gaudir ja de les novetats d’aquesta edició com el nou recorregut, el mallot de campions o els premis per l’equip més nombrós.

La prova ha constat de dues modalitats, el sprinttrail de 11 quilòmetres i 450 m D +, i el trail de 19,6 km i 850 m D +. Les dues combinaven trams tècnics i ràpids i incloïen un nou camí que ha provocat que els temps siguin gairebé cinc minuts més alts que en edicions anteriors.

Així, en la modalitat més curta, el podi ha recordat a edicions anteriors del CTV; el guanyador ha estat Álex Camps (Álex Camps Team) amb un temps de 50:24, mentre que la guanyadora Sara Pérez (Àlex Campos Team) ha fet el mateix en categoria femenina en entrar a meta en 1:00:49. Precisament, el Àlex Campos Team s’ha portat el títol el millor equip del sprinttrail i un pernil que li reconeixia com a club més nombrós (sumant les dues modalitats), un premi que s’ha incorporat aquesta temporada.

En la distància llarga, els títols se’ls ha emportat el Alejandro Sanz-Timerlap gràcies especialment a Jesús Quiles i Silvia Sarrión. El primer ha emprat 01:36:04 a completar els gairebé 20 quilòmetres de la cursa, mentre que la segona, guanyadora del CTV 2018-19, Silvia Sarrión, 02:06:34.

Després Cofrents, el 17 de novembre el CTV visitarà Navarrés i el 15 de desembre, tindrà lloc l’esperat Trail Xeresa-Mondúver, que aquest any compta amb una pujada totalment diferent. Després de Nadal, el 26 de gener arribarà Xera i, després d’una aturada, el 5 d’abril el CTV viatjarà fins Cortes de Pallars per acabar, com cada any, el 17 de maig amb el Trail Gestalgar-Penya Maria.

SPRINTTRAIL:

Masculí

1. Álex Campos (Álex Campos Team) 50:24
2. Mario Werther (CA Silla) 50:44
3. Roberto Benavent 50:56

Femenií

1. Sara Pérez (Álex Campos Team) 1:00:49
2. Alina Teodora (Club Esportiu La Porte Fresca) 1:01:17
3. Yolanda Hernández (Green Power Sports Team) 1:05:38

TRAIL

Masculí

1. Jesús Quiles (Timerlap Equipo Trail) 1:36:04
2. Rafa Murcia (CXM València) 1:37:27
3. Toni Vázquez (Timerlap) 1:38:30

Femení

1. Silvia Sarrión (Timerlap Equipo Trail) 2:06:34
2. Noelia Valle (Sport Spirit Team) 2:09:20
3. Beatriz De la Fuente 2:12:20

Mi banner
Mi banner
Mi banner
Mi banner
Mi banner
Mi banner
Mi banner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*